Strona wygasła! mamfirme.pl

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze mamfirme.pl, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Lektury - szkoła podstawowa


 

I Etap edukacyjny (kl. I-III)

 

Klasa I

 

  1. M. Kownacka - Plastusiowy pamiętnik
  2. M. Jaworczakowa - Jacek, Wacek i Pankracek
  3. J. Tuwim - Słoń Trąbalski
  4. J. Brzechwa - Globus
  5. Cz. Janczarski - Jak Wojtek został strażakiem
  6. K. Makuszyński - 120 przygód Koziołka Matołka
  7. J. Porazińska - Szewczyk Dratewka

 

Klasa II

 

  1. J. Tuwim - "Warzywa", "Lokomotywa", "Stół"
  2. J. Grabowski - Puc, Bursztyn i goście (frag.)
  3. Alan Aleksander Milne – Kubuś Puchatek
  4. Astrid Lindgren – Dzieci z Bullerbyn
  5. Ch. Perrault - Czerwony Kapturek
  6. M. Kruger - Karolcia (frag.)
  7. J. Brzechwa - Wiosenne porządki
  8. J. Brzechwa - Na Wyspach Bergamutach
  9. J. Papuzińska - Nasza mama czarodziejka
  10. Hugh Lofting – Doktor Dolittle i jego zwierzęta

 

 

Klasa III

 

  1. D. Wawiłow - Ja chcę mieć przyjaciela
  2. Czarownica znad Bełdan - Legenda
  3. H. Ch. Andersen - Księżniczka na ziarnku grochu
  4. W. Markowska, A. Milska - Kto jest najpotężniejszy na świecie
  5. T. Jansson - Muminki
  6. R. Dahl - Matylda
  7. L.J. Kern - Ferdynand Wspaniały
  8. J. Olech - Pompon w rodzinie Fisiów

 

 

 

II Etap edukacyjny (kl. IV-VI)

 

Klasa IV

 

  1. Carlo Collodi – PinokioJan Brzechwa – Akademia Pana Kleksa
  2. C.S. Lewis - Opowieści z Narnii, cz. I: Lew, Czarownica i stara szafa
  3. Jadwiga Korczakowska – Spotkanie nad morzem
  4. Adam Bahdaj – Wakacje z duchami
  5. Rene Goscinny – Wakacje Mikołajka
  6. Hanna Ożogowska – Chłopak i Dziewczyna, czyli heca na 14 fajerek

 

Klasa V

 

  1. Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy
  2. Frances Hodgson Burnett – Tajemniczy ogród
  3. Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza
  4. Ferenc Molnar – Chłopcy z Placu BroniJ
  5. erzy Broszkiewicz - Wielka, większa i największa
  6. Mark Twain - Przygody Tomka Sawyera
  7. Edmund Niziurski – Sposób na Alcybiadesa

 

Klasa VI

 

  1. Irena Jurgielewiczowa – Ten obcy
  2. Małgorzata Musierowicz – Kwiat kalafiora
  3. Kornel Makuszyński – Szatan z siódmej klasy
  4. Alfred Szklarski - Tomek w krainie kangurów
  5. Dorota Terakowska – Córka czarownic
  6. Daniel Defoe – Robinson Cruzoe
  7. Carol Dickens – Opowieść wigilijna
  8. Seweryna Szmaglewska – Czarne stopy
  9. Éric-Emmanuel Schmitt – Oskar i Pani Róża